Головна / Новини / З найкращими практиками партисипаторних інструментів Вінниччини знайомилися представники Сходу України

З найкращими практиками партисипаторних інструментів Вінниччини знайомилися представники Сходу України

01/03/2021

Протягом 22-26 лютого 2021 року Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» було організовано п’ятиденний навчальний візит «Найкращі практики партисипаторних інструментів на локальному рівні» у Вінницьку область для представників органів місцевого самоврядування Донецької та Луганської областей. Поїздка посадовців зі Сходу України до Вінницького регіону присвячена отриманню практичного досвіду та вивченню успішних моделей покращення територій на рівні громади. 

22 лютого візит розпочався з відвідин Іванівської територіальної громади. Оглядова екскурсія Іванівською громадою. В Іванівській громаді представники/ці зустрілися з сільським головою Михайлом Куликом, оглянули оновлену інфраструктуру – ДНЗ та дві школи, створені за кошти громади та за підтримки місцевого бізнесу дитячий майданчик, інвестиційні проєкти, досвід залучення бізнесу до розвитку територій). Також познайомилися з роботою підприємства «Divaro».

Далі був візит у Калинівську міську територіальну громаду. Там ознайомилися з роботою сміттєсортувальної станції у місті Калинівка. Заступник міського голови Олександр Щьов поділився досвідом залученням громадян до благоустрою території населених пунктів громад, проведення інформаційної кампанії на тему оплати за збір сміття.

Найкращі практики партисипаторних інструментів на локальному рівні сьогодні учасники та учасниці делегації переймали у Вінниці.

23 лютого ознайомилися з роботою Центру надання адміністративних послуг, відвідали Вінницьку міську раду, зустрілися з представниками Департаменту адміністративних послуг та «Прозорого офісу». Також побували в Прозорому офісі «Замостянський» та почули, як оформлюють паспорти і «Шлюб за добу». А вже в Прозорому офісі «Старе місто» дізналися про послуги реєстрації транспортних засобів, співпрацю з МВС України у сфері обміну водійських посвідчень та інше. Відбулася екскурсія до Ситуаційного Центру Вінницької міської ради та Цілодобової варти.

Відбулася також зустріч із представниками Департаменту правової політики та якості, Департаменту ІТ технологій на тему «Впровадження Концепції цифрової партисипації», головним архітектором міста, представниками Хабу «Місто змістів» та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

24 лютого надзвичайно насичено відбувся візит до Северинівської об’єднаної громади. У першу половину дня учасники делегації ознайомилися з роботою ЦНАПу та Ситуаційного центру, поспілкувалися із заступником сільського голови, фінансистом та керівником відділу освіти. Побачили котельню, школу та інноваційний фуд-процесинговий центр. Дізналися про багато проектів, реалізованих на території громади. А також побували у Северинівському санаторії, де почули про лікування голубою глиною та побачили ванну, у які відбуватимуться процедури з додаванням соку яблук.

А далі чекало багато несподіванок. Ми поринули у справжню давню історію, бо вже у селі Чернятин побували на території та корпусах Чернятинського коледжу  інницького національного  аграрного університету, який розташований в колишньому маєтку графа Миколи Львова. Також у Чернятині ми познайомилися з народними колективами та народними традиціями і культурою Поділля.

25 лютого відбулася зустріч з головою громади Катериною Романенко і заступником голови Краснопільської сільської об’єднаної територіальної громади Василем Вдовиком, оглядова екскурсія до ЦНАПу, бібліотеки – інклюзивного простору в сільській місцевості. Також учасникам/цям презентували стратегію розвитку громади 2021-2027, поділилися досвідом проведення опитування мешканців у громаді (Ірина Дейнека) та досвідом партисипації бізнесу у сфері реалізації спільних з владою і мешканцями проєктів соціально-економічного розвитку.

Також в цей день відбулася зустріч з керівником Немирівської міської об’єднаної територіальної громади Віктором Качуром. В громаді розповіли про вивчення досвіду запровадження бюджету участі громади, E-DATA, прозорість регуляторної політики, підготовка бюджетних запитів, «Доступне соціальне таксі».

26 лютого відбулася зустріч з головою Якушинецької сільської об’єднаної територіальної громади. Василем Романюком. Про роботу ЦНАПу розповіла керівниця Оксана Романюк. Також учасники/ці делегації дізналися про досвід функціонування громади, розташованої у безпосередній близькості від обласного центру, архітектурний контроль (ДАБК), функціонування пожежної команди, що таке Інспектор праці та про систему збору сміття (укладення договорів з власниками домогосподарств).