Головна / Новини / Вінницькі фахівці взяли участь у навчанні в Любліні

Вінницькі фахівці взяли участь у навчанні в Любліні

04/08/2014

З 29 по 31 липня делегація з України, до якої увійшли представники Вінницької, Львівської, Рівненської та Закарпатської областей, здійснила навчальний візит до міста Люблін (Польща), що був організований Центром Польсько-Східної Співпраці спільно з ГО «Європейський діалог» в рамках проекту «Громадські інформаційні центри у Вінницькiй, Закарпатськiй, Львівськiй та Рівненськiй областях – II етап». Учасниками візиту стали 30 представників громадських організацій, бібліотек та органів місцевого самоврядування областей, задіяних у проекті.

Вінницьку область представляли 8 осіб: заступник Вінницького міського голови Володимир Слишинський, директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко, начальник відділу технічного забезпечення та зв’язку Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Руслан Бурлаченко, директор Муніципально-громадського центру електронного урядування ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Тетяна Науменко, представник ГО «Унікальна країна» (м. Жмеринка) Ірина Савіна, методист Крижопільської централізованої бібліотечної системи Каріна Дробот; представник Іллінецької міської ради Людмила Свящук, завідувач Центру надання адміністративних послуг при Барській районній державній адміністрації Тетяна Хорошун.

Учасники навчання здійснили кілька навчальних візитів та познайомилися з особливостями розвитку системи електронного урядування у Польщі. Зокрема, відбувся візит до Центру обслуговування мешканців міста, що створений при міській адміністрації Любліна та діє за принципом «єдиного вікна» при отриманні адміністративних послуг. Учасники відвідали також унікальний Дата Центр, створений у м. Любліні. За словами директора Департаменту інформаційних технологій Гжегожа Хуніча, Дата Центр створено у 2012 році, сьогодні тут зберігається інформація з усіх проектів, що реалізовуються в місті, при цьому дані щодо кожного проекту зберігається в окремому спеціальному контейнері. Функціонування Дата Центру розраховане приблизно на 10 років (до 2022 року) - оскільки постійно з’являються нові, більш сучасні технології, тому і сам Центр згодом буде модернізовано.

Цікавим також є досвід міста Люблін у розвитку технологій, призначених для підвищення рівня безпеки у місті – на сьогодні встановлено понад 160 камер, спостереження за якими ведеться в єдиному моніторинговому центрі (одночасно 11-ма операторами). Система дозволяє оперативно реагувати на правопорушення, що відбуваються, та сприяє значному зменшенню кількості порушень у тих місцях, де встановлено камери.

Під час візитів до повітового староства у Красніку, до міст Казімеж Дольний над Віслою та Пулави члени делегації ознайомилися з особливостями впровадження системи електронного документообігу в Польщі. За словами Івони Возьняк, директора Бюро обслуговування документообігу, активний розвиток СЕД на державному рівні у Польщі розпочався з 2012 року. Створення єдиної системи для всієї країни сприяє динамічному розвитку е-документообігу навіть в невеликих містах на рівні районних центрів. У травні поточного року електронний документ було прирівняно до паперового документу, що стане поштовхом до пришвидшення переведення адміністративних послуг в електронний формат. Цьому сприяє і спрощення процедури отримання електронного цифрового підпису, нині понад 280 тис. осіб у Польщі володіють ЕЦП і їх кількість постійно зростає.

Загалом члени делегації отримали знання, цінні для формування загальної картини і розуміння напрямку, в якому повинна рухатися Україна в процесі розвитку системи електронного управління, побудови інформаційного суспільства та тієї ролі, яку при цьому повинні взяти на себе громадські інформаційні центри.

Проект співфінансується в рамках програми польского співробітництва для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2014 р. у рамках програми «Підтримка демократії» Фундації Міжнародної Солідарності.