EN UA
вул. В. Городецького, 7, місто Вінниця
+38 (0432) 69 44 32
Главная / Новини / Відбувся круглий стіл «Європейська модель електронного урядування для України» (відео)

Відбувся круглий стіл «Європейська модель електронного урядування для України» (відео)

Відбувся круглий стіл «Європейська модель електронного урядування для України» (відео)
02.07.2014
17:24

У Києві в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ відбувся круглий стіл на тему «Європейська модель електронного урядування для України». Участь у ньому взяли урядовці та експерти з Естонії, Польщі й Молдови, які поділилися досвідом кращих практик електронного урядування в цих країнах. Співголовою робочої групи  з розробки урядової політики в сфері розвитку електронного урядування при Віце-Прем’єр-Міністрові України – Міністрові регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України став виконавчий директор Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», керівник «Муніципально-громадського центру електронного урядування, активіст Громадського сектора Євромайдану Олег Левченко.

Цей захід можна вважати подією надзвичайного значення для визначення шляху, який обере Україна в розробці політики е-урядування. Під час круглого столу ідентифікували та обговорили ключові виклики і завдання щодо формування, узгодження та реалізації державної політики з е-урядування в Україні (з врахуванням досвіду Естонії, Польщі та Молдови).

Під час заходу йшлося зокрема про те, що в Україні діятиме Агентство електронного урядування, яке розпочне повноцінну роботу протягом місяця і має на меті розробити та впровадити стратегію електронного урядування в Україні.

Запровадження електронного урядування передусім забезпечить оперативний зворотний зв''''язок і постійний діалог влади з людьми. Також процес надання послуг стане прозорим і відкритим, що призведе до зниження рівня корупції. Крім того, послуги стануть доступними, у громадян з`явиться можливість їх дистанційного отримання.

Виконавчий директор Центру електронного управління Молдови Стела Мокан, спираючись на досвід впровадження у Молдові електронного урядування, наголосила на необхідності якісної організації роботи в цьому напрямку і висловила готовність допомогти Україні налагодити таку роботу.

«Молдова почала діяльність у напрямку електронного уряду у 2011 році. За ці три роки збудована інфраструктура і вже є електронні послуги, які доступні у режимі он-лайн. Крім того, багато послуг було переведено у електронну форму – це, наприклад, отримання дозволів на подання податкових декларацій, а також щорічне звітування підприємств перед державою. Усі ці послуги були відцифровані і, відповідно, покращені», – сказала Стела Мокан.

Представник Естонії, державний радник зі стратегії інформаційно-комунікаційних технологій Сіім Сіккут повідомив, що електронне урядування дозволяє Естонії щорічно заощаджувати до 2% ВВП. Він зазначив, що 15-річний досвід Естонії у впровадженні електронного урядування допоможе Україні закласти правильний фундамент у побудову цієї системи і, особливо, у питаннях інформаційної безпеки користувачів і формування платформи для безпечного обміну даними.

«Необхідно одразу забезпечити впровадження електронних послуг в режимі он-лайн, які би вже працювали – в Естонії ми розпочали з реєстрації та оподаткування підприємств, і водночас розбудовувати платформу безпеки. Адже коли люди бачитимуть вигоди послуг електронного врядування, вони бажатимуть більше таких послуг. Безперечно, для людей це буде більш відкритий, прозорий уряд, і сама функціональність уряду теж поліпшиться», – запевнив експерт.

Представник Міністерства управління і цифризації Польщі Маріуш Пшибишевський зазначив, що в Польщі електронні послуги доступні на всій території країни. «Це послуги в галузі оподаткування, митниці, статистики та в інших сферах. Але деякі проекти були не досить вдалими, тому ми хотіли б поділитися досвідом з Україною, щоб вона не повторювала наших помилок», – підкреслив пан Пшибишевський.

Також у ході спілкування за круглим столом віце-прем’єр-міністр Володимир Гройсман підкреслив готовність міжнародних донорів надавати фінансову та експертну допомогу Україні впровадженні електронного урядування.

«Питання фінансування дуже об`ємне,оскільки на  потрібно побудувати мережі, створити електронні продукти, навчити персонал працювати цій системі. З іншого боку, система є швидкоокупною, адже нам не потрібно буде закуповувати папірі ми зможемо значно скоротити чиновницький апарат, а це значна економія бюджету», – зазначив віце-прем’єр-міністр.