Головна / Новини / У Вінниці педагогам розповідали про вирішення конфліктів та подолання поляризації в Україні

У Вінниці педагогам розповідали про вирішення конфліктів та подолання поляризації в Україні

28/01/2015

26 та 27 січня у Вінниці відбулися семінари для заступників директорів з виховної роботи, психологів та соціальних педагогів вінницьких ЗОШ.

Захід відбувся в рамках проекту «Вирішення конфліктів та подолання поляризації в Україні», що впроваджується Інститутом миру і порозуміння.

У Вінниці дану ініціативу втілює Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» у співпраці з Інститутом миру і порозуміння, Центром гуманітарного діалогу та Департаментом міжнародного розвитку Великої Британії.

Семінари проводили досвідчені експерти: Роман Коваль – тренер і фасилітатор із міжнародним досвідом, медіатор Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (Compliance Advisor Ombudsman Office, IFC-MIGA) та Альона Горова – сертифікований медіатор, тренер із міжнародним досвідом, старший викладач Національного університету «Києво-Могилянська академія».

За словами Романа Коваля, «якщо ця ініціатива буде вдалою, вона може змінити життя всієї країни».

«Змінити систему відносин між владою та громадянами. Однак навчитись бути господарем свого будинку, міста, життя – це непростий і довгий процес. І люди навчаться це робити лише разом під час участі в діалозі, під час обговорення проблемних питань», – коментує Роман Коваль, досвідчений фасилітатор, глава правління Інституту миру і порозуміння.

Ініціатива впроваджується із метою уникнення суперечок та утвердження діалогу як механізму розв`язання непорозумінь. Також ініціатива націлена на популяризацію ідеї діалогу, як ефективного інструменту місцевої демократії та зниження радикальних настроїв серед населення України, зокрема вирішення можливих конфліктів у закладах освіти між місцевими учнями/викладачами та внутрішньо переміщеними особами (учні та їх батьки).

Платформа популяризуватиме ідею діалогу як ефективного інструменту місцевої демократії, за якого локальне рішення з приводу певної проблеми приймається у процесі діалогу між усіма зацікавленими сторонами. І це рішення вдовольняє інтереси усіх учасників діалогу. Це означає, що участь громадян у діалозі з владою вплине на зниження радикальних настроїв серед населення України. Адже стане очевидним, що є більш ефективні способи вирішення суперечок, ніж шини чи зброя. Як наслідок, у майбутньому будь-які локальні розбіжності вирішуватимуться лише мирним шляхом. Діалог перетвориться у звичну практику прийняття рішень.

У рамках ініціативи заплановано провести декілька сесій діалогів. До фасилітації діалогів запрошені досвідчені українські та закордонні фахівці. Ініціатива реалізовуватиметься в 12-ти регіонах України, де локальні непорозуміння потребують термінового вирішення. Перед стартом сесії діалогів громадські активісти проводять аналіз розбіжностей та розколів у своїх громадах, які є найбільш актуальними та потребують негайного вирішення.

Втілюють ініціативу 12 регіональних громадських організацій у співпраці з Інститутом миру і порозуміння, Центром гуманітарного діалогу та Департаментом міжнародного розвитку Великої Британії.

У результаті діалогових зустрічей експерти створять узагальнену модель залученого прийняття рішень у громаді, розроблять навчальний курс та підготують рекомендації для впровадження цієї успішної практики в державну політику України.