Головна / Новини / У Вінниці обговорили проект Білої книги з питань електронної демократії

У Вінниці обговорили проект Білої книги з питань електронної демократії

10/10/2015

У Вінниці відбулася презентація та обговорення проекту Білої книги з питань електронної демократії.

Участь у дискусії взяли представники громадськиї організацій та органів місцевого самоврядування.

Під час заходу було презентовано Білу книгу з питань електронної демократії, обговорено зміст політики та можливість залучення ОГС до розбудови інфраструктури електронної демократії.

Як розповів виконавчий директор ГО «Подільської агенції регіонального розвитку», співголова робочої групи при віце-прем''''єр-міністрові з питань електронного урядування Олег Левченко, електронна демократія (е-демократія) - форма демократії, що визначається використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) як основного засобу для колективних розумових (краудсорсінг) і адміністративних процесів на всіх рівнях - починаючи з рівня місцевого самоврядування і закінчуючи міжнародним.

«Завдання e-democracy полягає в тому, щоб участь громадян у державній політиці прийняття рішень було більш легким і простим. e-democracy може допомогти громадянам взяти активнішу участь у розробці політики, зробити процес прийняття рішень більш прозорим і наблизити уряд до людей або до підвищення політичної легітимності», - сказав Олег Левченко.

За словами експерта, На відміну від e-government, створюваного «зверху» для більш ефективного функціонування державного апарату, e-democracy орієнтована на якісне підвищення рівня участі громадян у політичному житті, тобто на ініціативу «знизу» в управлінні державою.

Як розповів директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко, місто Вінниця має стратегію розвитку до 2020 року, де  передбачено впровадження інформаційних технологій і розвиток інтегрованої системи муніципального управління. За його словами, у Вінниці у 2010 р. була впроваджена система електронного документообігу.

«Це дозволило оптимізувати  та значно покращити роботу міської ради, відмовитися від паперу. Ми маємо електронне візування, електронний облік документів», - зазначив Володимир Романенко.

В ході обговорення проекту Білої книги учасники визначили потреби та можливості ОГС у використання ІТ-технологій,  обговорили питання як використовуються інструменти інформаційно-комунікаційних технологій у роботі організацій громадянського суспільства(ОГС), які знання потрібні для активістів організацій громадянського суспільства у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, які знання у сфері розвитку електронної демократії потрібні для ефективного використання у повсякденній діяльності, хто має формувати політику у сфері електронної демократії для України, як залучати громадян до користування інструментами електронної демократії?

Також під час дискусії було напрацьовано пропозиції до дорожньої карти з електронної демократії.

З дослідженням «Е-уряд та е-демократія: Що думають українці?» можна ознайомитись за посиланням.

Довідково. Електронна демократія – форма суспільних відносин, за якої громадяни та організації залучаються до державотворення та державного  управління, а також до місцевого самоуправління шляхом широкого застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

Біла книга – документ, який використовується урядами для проведення публічних консультацій щодо пропонованого змісту політики на останньому етапі її розробки. Вона описує конкретні цілі та інструменти державної політики у відповідній сфері як задля інформування суспільства про деталізовані наміри уряду, так і з метою виявлення розбіжностей у позиціях різних зацікавлених сторін щодо змісту пропонованої політики. За результатами обговорення Білої книги готується остаточне рішення щодо державної політики у відповідній сфері, яке згодом реалізується у низці нормативно-правових актів (законах, постановах, наказах тощо), стратегій, програм та інших рішень центральних та місцевих органів виконавчої влади.