Головна / Новини / У Львові відбувся тренінг для 20 активістів та активісток, які були відібрані до участі у проєкт

У Львові відбувся тренінг для 20 активістів та активісток, які були відібрані до участі у проєкт

06/02/2024

У Львові відбувався тренінг для 20 активістів та активісток, які були відібрані до участі у проєкті та в подальшому стануть «Майстрами змін» і працюватимуть над майбутнім територій, що знаходяться під постійним і інтенсивним впливом військової агресії.

Під час триденного заходу на тему: «Відновний менеджмент громад. Цілі, стратегія, планування» учасники і учасниці дізнавалися, зокрема,  про лідерство та взаємодію з зацікавленими особами, цілі сталого розвитку та пріоритети розвитку країн Європи, управління людськими ресурсам, методику аналізу та оцінки поточного стану громади, базові підходи до місцевого економічного розвитку, залучення громадян до відновлення громади, відповідальне відновлення, як базовий підхід та розробку планів економічного відновлення.

У межах навчання було сформовано 4 робочих групи, які з робочими візитами протягом березня-квітня 2024 року відвідуватимуть громади Херсонської, Запорізької, Миколаївської областей та спільно з представниками громад розроблятимуть проєкти розвитку для 16 громад зазначених областей.

Своїми враженнями від навчання у поділилася учасниці проєкту.

Ніна Куцовська, заступниця начальника відділу стратегічного планування та розвитку апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради:

«Наразі ми в громаді відновлюємо процес стратегування і особисто в мене є відкриті питання: «Якими мають бути наші правильні дії? Які саме документи розробляти? І як актуалізувати вже наявні, в умовах війни?» Оскільки на рівні держави рекомендації стосовно формування регіональної політики не однозначні, а для нашої громади потрібно приймати рішення вже тут і зараз. Саме тому на тренінгу у Львові я цікавилася принципами формування Стратегії розвитку громади та програмними документами з її відновлення. Від тренерів та експертів отримала відповіді на свої запитання і повертаюся в громаду вже з певним баченням і розумінням того, що треба робити. Дізналася, що Стратегія громади має узгоджуватися зі Стратегіями області і державною. Тому на даний момент нам слід розглядати не розробку нового, а актуалізувати вже наявний документ. Цікаво було почути про застосування просторових рішень та цифрових інструментів під час розробки програмних документів, оскільки саме такий проєкт ми зараз впроваджуємо в своїй громаді. Це ще раз підтверджує, що моя громада рухається у правильному напрямку. Такі знання для мене були дуже вчасними, впевнена що в межах всього проєкту отримаю ще більше інформації і досвіду і це допоможе наблизитися до позитивних змін як в своїй громаді, так і передати досвід іншим».

Тетяна Борисенко, заступниця міського голови з соціальних питань Бериславської міської ради:

«Дуже корисний захід, оскільки проєкти отримають не лише громади, для яких вони пишуться, а й громади, представники яких проходять навчання. Ця програма – унікальна за своєю суттю, та настільки мені відомо, не має поки аналогів в Україні. Хотілося б лише додати більше теорії щодо структурування проєктів. З нетерпінням очікую польових виїздів. Дякую організаторам та донорами проєкту».

Олена Філіпова, Директорка, проєктна менеджерка БО «БФ «Моя Херсонщина»:

 «Тренінг – це саме те, що допоможе нам (проєктним менеджерам, представникам ОМС та ГО) об'єднати свої зусилля задля досягнення спільної мети – відбудови і розвитку звільнених громад. Під час тренінгу ми отримали нові корисні теоретичні знання, які зможемо в межах проєкту «Майстри змін» застовувати на практиці».

Марія Шамоніна, голова організації, проєктна менеджерка Громадської організації «Покровська правозахисна організація «Щит»:

 «Для мене всі три дні тренінгу пройшли на одному диханні. Отримала нові знання та інструменти з проєктного менеджменту, нові комунікації. Дякую організаторам і учасникам заходу за дружній простір і професійний підхід та перспективи подальшого навчання та практичної роботи у громадах».

Нагадуємо, що у лютому – березні 2024 року  для учасників та учасниць проєкту буде організовано вісім онлайн-тренінгів. До навчання увійдуть такі теми: управління проєктами, соціальна інтеграція, післявоєнна соціальна психологія, дослідження та комунікація місцевої громади, інженерно-технологічні проєкти, етика, забезпечення якості, боротьба з корупцією, джерела коштів для проєктів відновлення та нормативи витрат, фінанси та бюджетування, соціальна згуртованість.

А 14-15 березня 2024 року у Івано-Франківську відбудеться дводенна офлайн-сесія. Навчання проводитиме команда агенції соціальних проєктів Platfor.ma. Воно буде присвячене ефективній комунікаційній стратегії, взаємодії з медіа та аудиторією та методикам креативного сторітелінгу. Метою навчання буде посилити спроможності учасників комунікувати про свою роботу та зміни у громадах.

 

Публікацію підготовлено в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID « UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні»