Головна / Новини / У чотирьох містах представники ПАРР провели громадські обговорення

У чотирьох містах представники ПАРР провели громадські обговорення

14/11/2017

15 листопада Подільська Агенція Регіонального Розвитку закінчила свою участь в проекті від Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень ІБСЕД та USAID Ukraine - USAID Україна, який полягав у експертній та інформаційній допомозі Дніпру, Тернополю, Вільногірську та Жовтим Водам у впровадженні громадських бюджетів.

У цих містах було провелено громадські обговорені. Зі звітами за результатами обговорень можна ознайомитися за посиланням: http://bit.ly/2Aj0ThJ

Працюючи протягом року у Вільногірську та надаючи експертну підтримку, ми помітили, що основною проблемою міста є низька активність громади та небажання включатися в ініціативи, які можуть піти на користь місту. Проведені тренінги показали свою нерезультативність: не зважаючи на те, що їх стабільно відвідувала велика кількість осіб (по 25-30 осіб на кожному з 5 заходів), на голосування в громадському бюджеті вийшло всього 5 проектів. Разом з тим на самих тренінгах, експерти помітили, що активні городяни називали дві основні причини невдач будь-яких ініціатив: 1) низька зацікавленість жителів міста; 2) відсутність належного фінансування та невміння залучити кошти.

3 листопада жителів Тернополя було запрошено до участі в громадських обговореннях партисипаційного бюджету. Координатори громадського бюджету вирішили, що найзручнішим форматом заходу буде вільний мікрофон, можливість для кожного присутнього та кожної присутньої задати питання та отримати відповіді. Захід відвідало 19 осіб; така мала кількість зацікавлених пояснюється відсутністю належної реклами, але зацікавлені учасники все ж таки поділилися відгуком про перебіг обох циклів громадського бюджету у Тернополі в 2017 році.

У 2017 році м. Жовті Води провели вже другий цикл громадського бюджету – ініціативи, яка дозволяє жителям міста самостійно впливати на використання бюджетних коштів для реалізації ними ж створених проектів. Маючи вже дворічний досвід, жителі міста можуть відповісти на питання, які позитивні зміни сталися у місті завдяки впровадженню інструменту бюджету участі, а також що необхідно змінити в процесі задля його успіху в майбутньому і хто повинен ці зміни впроваджувати. Саме з цією метою – почути голоси мешканців – 02 листопада 2017 року були зібрані громадські обговорення.

26 жовтня 2017 р. Дніпровська міська рада оголосила переможців 2 циклу громадського бюджету в м. Дніпро. Підбиття підсумків було не безхмарним, оскільки процес впровадження бюджету участі спіткали деякі труднощі, основні з яких:

- небажання представників попереднього та нового відповідальних департаментів співпрацювати;

-  порушення усталеного способу комунікації громади із координатором у зв’язку з заміною відповідального департаменту наприкінці вересня, просто під час процесу голосування, і низка непорозумінь та дезінформації, пов’язаних із цим фактом;

- закриття основного комунікативного майданчика – групи у Фейсбук, яку вів попередній департамент і яких було відлучено від можливості далі впливати на процес, і, як наслідок, відсутність можливості координаторам процесу інформувати про свої рішення публічно і в неофіційній манері;

- відсутність повністю реалізованих проектів-переможців 1 циклу бюджету участі;

- наявність фальсифікацій у голосуванні.