+38 (0432) 69 44 32
Головна » Події » Тернопіль затвердив нове Положення про громадський бюджет

Тернопіль затвердив нове Положення про громадський бюджет

18 серпня 2017 року на сесії Тернопільської міської ради було затверджене нове Положення про громадський бюджет. Це основний документ, згідно якого буде відбуватися Громадський бюджет 2017 – 2018 рр.

Керуючись Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, низкою Законів України, в тому числі й Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Тернопільська міська рада вирішила внести зміни до рішення міської ради від 16.06.2016р. № 7/9/6 «Про затвердження положення «Про громадський бюджет Тернопільської міської ради» та викласти Положення в новій редакції. Контроль за виконанням рішення було покладено на постійну комісію міської ради з питань бюджету та фінансів.

Попередній цикл громадського бюджету 2016 – 2017 рр. мав кілька суттєвих проблемних моментів, зокрема проблема невизначенності остаточної бюджетної суми та можливість фінансування громадських організацій, – ціль, хоч і щира, але така, що суперечить самій ідеї громадського бюджету як інструмента розподілу мешканцями міста бюджетних коштів на проекти загального користування. Саме тому була очевидною потреба у детальній вичитці Положення та внесенні необхідних корективів, які дозволять надалі уникнути непорозумінь і провести цьогорічну едицію конкурсу більш результативно. Протягом березня – червня 2017 р. ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» проводила засідання робочих груп та семінарські навчання для представників Тернопільської міської ради та активної громадськості міста, які й допомогли тернополянам обговорити, змінити та фіналізувати своє Положення. Активності відбувалися в рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження», за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та суттєвої допомоги в реалізації від ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД).

Тож, згідно нового Положення, 01 вересня у Тернополі стартує подача проектних заявок, яка триватиме до 30 вересня включно. Слідкуйте за нашими новинами!