Головна / Новини / Розпочато цикл тренінгів щодо аналізу ризиків та управління безпекою

Розпочато цикл тренінгів щодо аналізу ризиків та управління безпекою

25/01/2023

В умовах повномасштабного вторгнення рф в Україну перед організаціями громадянського суспільства та ініціативними групами постали нові виклики. Нині одним із завдань, яке постає для громадських активістів та активісток, – зберегти організацію, перезавантажитися та продовжувати свою діяльність. А при цьому досить гостро  постає питання безпеки, зокрема. 

Саме тому в межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Подільська агенція регіонального розвитку організовує для ОГС заходи, які стосуються зміцнення спроможності у сфері управління безпекою.

Так, 16-17 січня у Житомирі відбувся перший дводенний офлайн-тренінг для представників і представниць організацій громадянського суспільства та ініціативних груп на тему: «Аналіз ризиків та управління безпекою».

Під час тренінгу учасники та учасниці дізналися про загальні поняття безпеки, основи фізичної безпеки, прийняття рішення на основі алгоритмів реагування на надзвичайні ситуації, формування безпечного середовища та безпека офісу, поводження на територіях дотичних до військових дій в Україні та планування подорожі та особливості реагування в складних дорожніх умовах.

Крім того, було проведено практичні заняття з надання першої домедичної допомоги та реагування у надзвичайних ситуаціях.

За словами тренера Олега Левченка, не варто недооцінювати небезпеку, а знання з надання першої домедичної допомоги завжди актуальні.

«Сьогодні безпека є надзвичайно важливою. Якщо ви знаєте елементарні правила, як убезпечити себе і своїх близьких, якщо вмієте надавати першу домедичну допомогу, то ви зможете ефективніше працювати та допомагати не лише собі, а й іншим, що є надзвичайно важливим в теперішній ситуації. У нас станом на сьогодні частими є надзвичайні ситуації, а надзвичайна ситуація призводить до системи втрат, що зменшують якість життя і змінюють структуру функціонування в громадах в гіршу сторону. Тому важливо бути підготовленими і вміти реагувати на такі ситуації», - зазначив Олег Левченко.

Такі дводенні тренінги протягом січня та лютого відбуватимуться для ОГС та ІГ Волинської, Закарпатської, Львівської, Полтавської, Рівненської та Одеської областей.

З метою підтримки та зміцнення спроможності місцевих ГО у сфері управління безпекою та цифрової безпеки Подільська агенція регіонального розвитку забезпечить організації обладнанням (вогнегасники та жорсткі диски).

_________________________________________________________________________

Захід організовано Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.