EN UA
вул. В. Городецького, 7, місто Вінниця
+38 (0432) 69 44 32
Главная / Новини / Ірина Вікирчак розповіла про Міжнародний фестиваль оповідання, який стане брендом Вінниці

Ірина Вікирчак розповіла про Міжнародний фестиваль оповідання, який стане брендом Вінниці

Ірина Вікирчак розповіла про Міжнародний фестиваль оповідання, який стане брендом Вінниці
20.03.2015
17:24

Цього разу зустріч у Вінниці в рамках Польсько-української дискусійної платформи була присвячена темі створення іміджу міста.

Дискусію традиційно відкрили співорганізатори Платформи – віце-консул Республіки Польща у Вінниці Войцех Мрозовський та виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко.

«Вкотре нагадаю, що Польсько-українська дискусійна платформа – це своєрідний майданчик для того, щоб люди, які навчалися за кордоном ділилися з нами своїми знаннями. Дуже корисно, коли люди, котрі живуть поряд з нами, поділяться тим прогресивним, що побачили за кордоном.  Адже усі реформи починаються з нас самих. І ми самі повинні робити брендинг для свого міста або села, знаходити щось цікаве, запрошувати друзів, щоб показати наші пам’ятки культури. Адже у нашій області є багато унікальних місць. Тут жило і живе багато цікавих людей. Згадаймо, у нас навіть був свій Робін Гуд – це Устим Кармалюк. І про таких унікальних людей можна говорити і говорити», - сказав Олег Левченко.

Гостею Платформи була менеджерка культурних проектів, автор ідеї та директор Міжнародного фестивалю оповідання «Intermezzo» (Вінниця, 22-24 травня 2015), куратор літературних турів до Польщі «Cultour.ua», екс-директор Міжнародної літературної корпорації «Meridian Czernowitz» (м.Чернівці, 2010-2013) Ірина Вікирчак.

Під час заходу Ірина Вікирчак розповіла про цікавий досвід українського міста Чернівці та польських міст Краків і Гданськ.

«Щоб до міста приїжджали, потрібно у ньому створити щось таке, що привабить туристів. Крім того, це має бути щось, на що захочеться повернутися ще раз. Краків – туристична перлина Польщі, місто літератури за визнанням ЮНЕСКО, місто двох лауреатів Нобелівської премії з літератури  – Чеслава Мілоша та Віслави Шимборської. Родзинкою програми «Туру» в Кракові стане відвідування приватного помешкання Чеслава Мілоша, де можна буде на власні очі побачити сертифікат від Нобелівського комітету, старенький комп’ютер, за яким працював один з видатних громадських діячів Польщі. Також, за деякими версіями, в Кракові на центральній площі знаходиться одна з найстаріших книгарень Європи. З цього міста можна привезти неабиякий літературний багаж», - розповіла гостя Платформи.

За словами Ірини Вікирчак, у кожного міста має бути свій нік-нейм. Присутні зазначили, що Вінниця має кілька таких нік-неймів - «Місто над Бугом», «Перлина Поділля»...

Ірина Вікирчак розповіла також, що створення іміджу міста полягає в тому, щоб у цьому місті хотілося жити. Брендування має бути не лише для туристів, а й для місцевих жителів. Архітекрура – це те, на що можна приїхати подивитися один раз, а потрібно створити щось таке, аби до міста з кожним роком приїздило все більше і більше туристів, а місцевим жителям було чим похвалитися.

«Потрібно створити таку подію, яка буде так званим «магнітом», що притягуватиме людей до Вінниці», - сказала Ірина Вікирчак

Саме таким «магнітом» стане Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo», який відбуватиметься у Вінниці 22-24 травня.

Міжнародний фестиваль оповідання «Intermezzo» планується як щорічний і відбуватиметься у Вінниці та околицях на різних локаціях протягом трьох днів. Фестиваль присвячений постаті видатного українського письменника та громадського діяча Михайла Коцюбинського.

Оповідання письменника-земляка становлять справжню скарбницю світової літератури, інтегруючи українську культуру в контекст європейського модернізму. А «Intermezzo» - один із найвідоміших творів автора, що втілює найкращі риси активного митця, котрий прагне змінювати світ і себе у ньому.

Як розповіла Ірина Вікирчак, ідея фестивалю випливає саме з цього оповідання. У важкі часи людина втомлюється від власних і чужих проблем,  потребує зміни середовища, щоб загострити внутрішній зір та відчути власну сутність. Коцюбинський багато їздив, але він завжди повертався до Вінниці за натхненням.

Партнером створення Фестивалю оповідання є Вінницька міська рада.

«Це буде перший і єдиний фестиваль оповідання в Україні. Він стане культурною візитівкою Вінниці», - сказав програмний директор Фестивалю Олександр Вешелені.