Головна / Анонси / До Вінниці завітає відомий літературний критик та публіцист

До Вінниці завітає відомий літературний критик та публіцист

17/05/2016

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку»

 Зустріч у рамках Польсько-української дискусійної платформи за участі 

Олександра Бойченка

По 50 відсотків рації:

Олександр Бойченко про літературні репортажі Ришарда Капусцінського і власну сюжетну публіцистику 

17 травня 2016 року о 18:00
в приміщенні Галереї «ІнтерШик»
 

(вул. Архітектора Артинова, 12-а; 1-й поверх)

 

Ще одна – після «Імператора» і «Шахіншаха» – книжка всесвітньо знаного польського репортажиста Ришарда Капусцінського у перекладі Олеся Герасима, написана на межі документалістики і художньої літератури. Цього разу – про Анголу.

Книжку «50 відсотків рації» можна читати як збірку старіших і новіших оповідань або навіть як невеличкий автобіографічний роман. Автор твердить, що його тексти належать до жанру сюжетної публіцистики.

 Олександр Бойченко літературний критик, публіцист, перекладач. Автор збірок есеїстики: «Щось на кшталт Шатокуа», «Шатокуа плюс», «Аби книжка», «Мої серед чужих», «Більше/Менше», «50 відсотків рації». З польської переклав збірку оповідань Тадеуша Боровського «У нас, в Аушвіці...», роман Даніеля Одії «Тартак», п’єси Міхала Вальчака, Малґожати Сікорської-Міщук, Павела Демірського, Міхала Задари, також твори «малої форми» Марека Гласка, Лєшека Колаковського, Юзефа Гена, Яна Гімільсбаха, Ольги Токарчук, Анджея Стасюка та ін. З російської – роман Віктора Єрофєєва «Хороший Сталін» та повість Ігоря Померанцева «Баскський собака». Збірка "Більше/Менше" була обрана капітулою премії кращим прикладом модерної есеїстики в цьому році.

Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в  культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.