Головна / Новини / ПАРР взяла участь у тренінгу з ефективного моніторингу адмінпослуг

ПАРР взяла участь у тренінгу з ефективного моніторингу адмінпослуг

20/12/2013

16-18 грудня в місті Новоград-Волинський Житомирської області відбувся тренінг «Ефективний громадський моніторинг надання адміністративних послуг», організований в рамках проекту ЄС/ПРООН «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг».

Учасниками тренінгу стали 16 неурядових організацій, проектні пропозиції яких були відібрані для впровадження за результатами конкурсу ЄС/ПРООН «Громадський моніторинг надання адміністративних послуг у містах України». Серед них і Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».

Керівник проекту ЄС/ПРООН «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг» Олена Урсу розповіла про особливості принципу повсюдної підзвітності, який все частіше застосовується в розвинутих країнах та дає змогу оцінити якість послуг безпосередньо в місті їх надання. На думку Олени Урсу, важливо щоб підхід повсюдної підзвітності активно впроваджувався і в Центрах надання адміністративних та соціальних послуг, що створюються сьогодні практично в кожному місті, адже він дозволяє почути кожного користувача, побачити всі наявні недоліки та значно підвищити якість послуг, що надаються державними установами.

Медіа-тренер Олексій Погорєлов розповів учасникам тренінгу про основні принципи побудови ефективних комунікацій під час впровадження проектів громадського моніторингу.

«Готуючи будь-яке інформаційне повідомлення, важливо розуміти, хто є його основними користувачами. Так, в рамках проектів громадського моніторингу адмінпослуг ними зазвичай виступають представники влади, журналісти та громадяни. Для кожної з названих категорій одна й та ж інформація повинна бути подана у відповідному форматі, цікавому та зрозумілому обраній аудиторії, лише тоді комунікація буде дійсно ефективною для обох сторін», - зазначив Олексій Погорєлов.

Він також поділився досвідом здійснення якісних інформаційних кампаній громадськими організаціями та встановлення ефективної взаємодії з журналістами, правилами написання прес-анонсів та прес-релізів тощо. Надзвичайно цінною виявилася інформація про ті соціальні інновації, які існують сьогодні та дають змогу значно підвищити якість роботи громадський організацій.

За словами Олексія Погорєлова, є ряд сервісів, які дозволяють візуалізувати необхідну інформацію, створюючи якісні мапи, хроніки, діаграми, інфографіку та анімацію, при цьому подібні інструменти, як правило, безкоштовні та досить прості у користуванні.

Учасники тренінгу змогли не лише отримати знання, необхідні для реалізації їхніх проектів, але й краще познайомитися з Новоград-Волинським, його історією та сьогоденням, природним, туристичним та економічним потенціалом, відвідали Центр надання адміністративних послуг та Центр соціальних послуг, що діють у місті, побували в музеї Лесі Українки, облаштованому в будинку, де видатна письменниця народилася та провела перші три роки життя.