Головна / Новини / Оцінка регіональних перспектив просування технології електронного урядування на виконання Плану дій з впровадження в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»

Оцінка регіональних перспектив просування технології електронного урядування на виконання Плану дій з впровадження в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд»

18/06/2012

14 червня в сесійній залі Миколаївської міської ради пройшла Всеукраїнська конференція «Регіональні перспективи просування технологій електронного управління та розвитку електронної демократії на виконання Плану дій з впровадження в Україні міжнародної Ініціативи« Партнерство «Відкритий уряд». Захід організовано Фондом розвитку міста Миколаєва та Миколаївським міськвиконкомом за підтримки програми «Громадянське суспільство і належне управління» МФ «Відродження».

Також співорганізаторами конференції стали Національний центр підтримки електронного урядування, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Громадянське партнерство на підтримку впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд». Також участь у заході взяли депутати Миколаївської міськради, представники централізованої бібліотечної системи м. Миколаєва, представники міст - членів Асоціації «Міста електронного урядування України» і низки інших організацій. Відкриття конференції здійснили Миколаївський міський голова Володимир Чайка і секретар міськради Володимир Коренюгін.

В Миколаєві реалізується міська програма «Електронне управління та електронна демократія в місті Миколаєві на 2010-2015 роки», що відповідає стратегії розвитку, вказаній у Програмі економічних реформ і Планові дій щодо впровадження в Україні Ініціативи «Партнерство« Відкритий Уряд».

На виконання цих програмних документів міська влада за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» впроваджує проект «Просування технологій електронного урядування та електронної демократії в м. Миколаєві». При цьому активно використовується вже накопичений в Україні досвід міст - визнаних лідерів у розвитку системи електронного урядування та електронної демократії: Вінниці, Славутича, Борисполя, Дніпропетровська та інших.

На конференції було широко презентовано і досвід самого Миколаєва, перш за все в блоці електронної демократії. Так, в міській раді впроваджена система електронного голосування з конференц-зв''''язком (може використовуватися для проведення сесій міської ради, громадських слухань та інших заходів); на базі міської Централізованої бібліотечної системи створені 18 Центрів обслуговування громадян, за допомогою яких миколаївці отримують доступ до міських електронних баз і за допомогою інтерактивного спілкування можуть вирішувати багато питань без безпосереднього відвідування органів місцевого самоврядування; діє віртуальна приймальня «Запитай у влади», інтерактивний веб-портал Миколаївського міського голови; ведуться онлайн трансляції сесій міської ради; активно розвивається веб-сайт міської ради. На черзі такі революційні кроки як відкриття на першому поверсі будівлі міськвиконкому Центру надання адміністративних послуг (електронні черги, прийом громадян за принципом «єдиного вікна», розробка та впровадження технологічних карт з надання адміністративних послуг), а згодом - і впровадження електронного документообігу.

Олег Левченко, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», під час конференції презентував діяльність муніципально-громадського центру «Е-урядування» та наголосив на необхідності створення уніфікованих стандартів впровадження та розвитку е-урядування в українських містах. Він закликав представників органів місцевого самоврядування, державної влади та громадськості до консолідації зусиль у цьому напрямку.

Загалом під час конференції були підведені підсумки реалізації першого етапу міської Програми «Електронне управління та електронна демократія», презентовано та узагальнено найкращі практики впровадження технологій електронного урядування, електронної демократії, систем надання адміністративних послуг, сформовані рекомендації органам місцевого самоврядування, місцевим державним адміністраціям, інститутам громадянського суспільства. У резолюції конференції відображені реальні перспективи просування технологій електронного урядування та електронної демократії в рамках впровадження в Україні міжнародної Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд».