Головна / Новини / На Міжнародній конференції обговорили питання впровадження е-парламенту в Україні

На Міжнародній конференції обговорили питання впровадження е-парламенту в Україні

15/03/2015

Програма USAID "РАДА" та Державне Агентство з питань електронного урядування України за сприяння Верховної Ради України провели міжнародну конференцію  "Перспективи E-Парламенту. Відкритість, прозорість, підзвітність. Сучасні рішення для комунікації депутатів та виборців".

Конференція зібрала понад 140 учасників — народних депутатів та їхніх помічників-консультантів, працівників Апарату Верховної Ради, представників громадянського суспільства і бізнесу, українських і міжнародних експертів. Понад 50 представників ЗМІ висвітлювали захід.

Конференція мала на меті обговорити розробку, впровадження та використання в роботі законодавців інформаційно-технологічних інновацій, які зробили б їхній зв’язок з електоратом більш дієвим, посилили підзвітність і прозорість влади, зміцнили принципи демократичного врядування.

Питання, що їх було порушено на конференції, стосувалися конкретних методів е-парламентаризму у їхньому зв’язку з більш широкими концепціями і формами е-врядування; ролі різноманітних донорів та організацій технічної допомоги; можливості розробки модельного офісу народного депутата з установленими необхідними елементами е-парламенту.

Відкрили конференцію в четвер Голова Верховної Ради Володимир Гройсман, заступник голови Адміністрації Президента України Дмитро Шимків і Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Пан Гройсман у вступному слові підкреслив важливість ініціатив з упровадження електронного парламенту, спрямованих на досягнення українською законодавчою владою нової якості своєї роботи. Пан Шимків додав, що в цьому процесі реформ визначальну роль матиме синергія взаємодії громадянського суспільства, бізнесу, органів влади та міжнародних донорів. Пан Пайєтт підтвердив відданість Уряду Сполучених Штатів підтримці реформ в Україні, зокрема підтримці українського парламенту, який, на його погляд, сьогодні є найважливішим для успіху реформ окремим інститутом.

Перший день конференції включав два пленарні засідання, впродовж яких учасники прослухали й обговорили ряд програмних виступів. Доповідачами були Олександр Данченко, голова Комітету з питань інформатизації та зв’язку, народний депутат України, Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного врядування України, Олексій Сидоренко, керівник управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради,Ольга Бєлькова, народний депутат України, співголова міжфракційного депутатського об’єднання «За цифрове майбутнє України», Тімоті Дюбел, радник з питань е-врядування, Регіональна місія Агентства США з міжнародного розвитку в Україні, Білорусі, Молдові та на Кіпрі, Аніта Дудіня, директор інформаційного департаменту Сейму Республіки Латвія, Сергій Кудлаєнко, народний депутат, Йорданка Томкова, експерт з е-врядування, Швейцарська агенція розвитку та співробітництва, Маріо Мітре, заступник директора Національного демократичного інституту (NDI Ukraine), Юрій Лісовський, керівник проекту громадянської мережі ОПОРА, Максим Ключар, експерт UNDP, Віктор Карпенко, менеджер з оцінки, Міжнародний благодійний фонд «Східна Європа», Олександр Рабулець, завідувач відділу управління комп’ютеризованих систем Апарату Верховної Ради, Світлана Заліщук, народний депутат України.

У другий день учасники розділилися на групи для роботи в секціях. Секції 1 і 2 досліджували схожі теми — «Комунікація народних депутатів з громадянським суспільством; е-парламент та мобільний офіс депутата» — але під різним кутом: з точки зору парламентаря і з точки зору громадськості.

Секція 3 розглядала наступні теми у баченні професіоналів: «Електронний парламент та мобільний офіс народного депутата; системні рішення для е-парламенту; технічні та організаційні аспекти».

Результати роботи в групах доповіли на останньому пленарному засіданні конференції.

Конференція завершилася, але підготовка її резолюції продовжується. Згадані три групи кожна окремо до 20 березня 2015 року працюватиме над проектом резолюції за допомогою Google Docs, а потім ці проекти будуть об’єднані в один документ і спільно обговорені. Очікується, що остаточна резолюція з’явиться на сайті програми USAID РАДА після 30 березня.