Головна / Новини / Лідери ОГС з 7 областей України продовжують навчання для підвищення ефективності команд

Лідери ОГС з 7 областей України продовжують навчання для підвищення ефективності команд

16/02/2023

У межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення» лідери ОГС з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей стали слухачами чергового воркшопу за тренерства професійних коучів.

Проєкт реалізує ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за підтримки Проєкту USAID. Тренеркою заходу стала координаторка напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційна та екзистенційна коучиня Олена Матвійчук.

Учасники заходу разом з тренеркою продовжили вивчати модель коуч-менеджменту Юрія Кравченка «3К». Модель передбачає, що для побудови здорових стосунків в команді лідери мають зважати на 3 «К»: контакт, контракт та контроль. «Контакт» став темою обговорення минулих воркшопів. Цього разу учасники зосередилися на вивчені «контракту» та «контролю».

«Контракт» — це про обов'язки, повноваження та відповідальність, розповіла пані Олена. У межах цієї складової моделі «3К» слід чітко визначити хто і за що у команді відповідатиме.

«"Контракт" — це не обов'язково прописана форма. Можна його проговорити, але детально визначити, хто й що коли робить. Наприклад, коли ми організовуємо захід, або подаємо проєктну пропозицію тощо», — зазначає експертка.

Для кращого розуміння складової «контракту» експертка представила слухачам Модель балансової матриці аналізу робочого місця. Вона працює як підказка — допомагає знайти рішення для підвищення ефективності команди, коли відсутнє розуміння, що заважає розвиватися й рухатися вперед.

Відповідно до Матриці, команди переживають проблеми, коли не узгоджені між собою функції та засоби, обов'язки та права, відповідальність та влада. 

Наприклад, за наявності великої кількості функцій, але відсутності засобів — робота не виконується. У зворотних ситуаціях, коли засобів багато та немає функцій, зазвичай відбувається «розпил бюджету». Коли на людину покладено багато обов’язків, але в неї бракує прав, трапляються неврози та саботаж, а навпаки — відбувається «беззаконня». Якщо ж проблема у надмірній відповідальності за відсутності достатньої влади, робота також «стоїть», а навпаки — відбувається хаос та самодурство. Покращити роботу команд можна, якщо відшукати цю невідповідність й ліквідувати її.

Після розгляду складової моделі «3К» «контракт» учасники перейшли до обговорення частини «контролю». Пані Олена розповіла, що «контроль» в цій моделі — це про результат, комунікацію та вплив. Для кращого розуміння експертка запропонувала учасникам на розгляд Модель трьох стадій еволюції менеджменту.

«Відповідно до цієї моделі, хоча ми всі хотіли б мати здорові стосунки у команді, так, на жаль, одразу не відбувається. До цього часу ми проходимо три стадії еволюції менеджменту. І тому важливо фіксувати, що відбувається і який стиль менеджменту ми маємо зараз, — щоб нам, як лідерам, розуміти, які сторони людей в команді ми будемо зрощувати просто зараз», — зазначила коучиня.

У процесі дослідження Моделі трьох стадій еволюції менеджменту учасники розглянули імперативний, системний та балансний тип менеджменту.

Захід організований Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.