Головна / Новини / Координація і взаємодія: влада, громадськість та адміністрація прихистків

Координація і взаємодія: влада, громадськість та адміністрація прихистків

23/09/2022

Координація і взаємодія: влада, громадськість та адміністрація прихистків

Під такою назвою відбувся тренінг, метою якого було допомогти представникам та представницям місцевої влади, громадських організацій та адміністрацій прихистків посилити співпрацю і комунікацію в реагуванні на потреби людей, які втратили домівки та змушені проживати у прихистках.

Уже 7 місяців в Україні триває повномасштабне вторгнення. Кількість вимушено переміщених осіб не зменшується, і потрібно й надалі забезпечувати цих людей та створювати для них добрий побут. Але, на жаль, кількість допомоги зменшується, а всі, хто допомагає, емоційно втомлюються та потребують перезавантаження.

Саме тому Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» організувала тренінг для всіх сторін, залучених до процесу допомоги людям, які втратили домівки та проживають у прихистках Вінницької громади. Захід був організований у Координаційному центрі, створеному на базі ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти №1 м. Вінниця» в межах проєкту «Координаційний центр-прихисток у місті Вінниця».

Як зазначила під час тренінгу директорка Департаменту освіти Вінницької міської ради Оксана Яценко, допомога вимушено переміщеним особам не закінчується, і ми всі спільно продовжуємо допомагати.

«Людям, які втратили житло та звичне місце проживання, потрібна допомога в будь-якій сфері, починаючи від зустрічей і поселення, просто елементарним спілкуванням та увагою. Вінниччина від самого початку зустрічає вимушено переміщених осіб дуже тепло та намагається якомога більше допомогти. Про це неодноразово кажуть люди, які проживають у нас та залишають багато вдячних відгуків. Такий тренінг, як сьогодні, дуже потрібний і є на часі, адже тут зібралися саме ті стейкхоледри, які працюють з ВПО. За період повномасштабного вторгнення ми всі зрозуміли, що допомога ВПО – це не проста робота, вона потребує організації та певних навиків. Комунікація між нами усіма є, але завдяки таким тренінгам вона міцнішає», – каже Оксана Яценко.

Під час першої частини тренінгу, яку проводив фахівець із питань місцевого розвитку, волонтер Програми ООН у Львівській області Юрій Войціцький, розглядалися питання міжнародно-правових стандартів прав людини як основи для координаційних ініціатив, прав вимушено переміщених осіб, інструментів взаємодії та координації, співпраці влади та адміністрацій прихистків із ВПО.

За словами залученого тренера проєкту Юрія Войціцького, всіх учасників та учасниць процесу потрібно залучати до різного роду зустрічей, підсилюючи таким чином співпрацю і комунікацію.

«Проблематика інтеграції ВПО у місцеву спільноту вимагає проактивної позиції усіх гілок влади, громадянського суспільства та бізнес-сектору. Спілкування з безпосередніми дійовими учасниками цього процесу показало, що подібні зустрічі підвищують ефективність використання ресурсів на підтримку ВПО (людських, фінансових, матеріальних) і допомагають у покращенні горизонтальної та вертикальної взаємодії», – ділиться враженнями пан Юрій.

Також Юрій Войціцький розповів про шляхи ефективної комунікації та поширення інформації – як між стейкхолдерами, так і з ВПО. Під час тренінгу було напрацьовано ідеї ініціатив, спрямованих на посилення рівня інтеграції ВПО.

Друга частина тренінгу стосувалася забезпечення основних потреб ВПО за місцем проживання та соціальної допомоги, а також дуже актуального питання – запобігання емоційному вигоранню волонтерів та волонтерок, які працюють з ВПО.

Тренеркою цієї частини стала громадська діячка, голова ГО «Інформаційно-просвітницький центр «ВІСЬ» Світлана Дубина.

Під час тренінгу розглянули питання профілактики та подолання тривоги, психоемоційного напруження, формування позитивного мислення, віри в себе та у свої сили.

За словами однієї з учасниць тренінгу Оксани Солотвінської, такі зустрічі мотивують і надихають, даючи новий досвід та знайомства.

«Тренінги – це можливість отримати нові знання та знайомства, поділитися своїм досвідом. Під час тренінгів часто приходять нові ідеї, відбувається взаємодія і ти знаходиш нові сили на реалізацію ідей та допомоги», – розповіла пані Оксана.

Учасники та учасниці тренінгу не лише здобували нові знання, а й обмінювалися досвідом, який буде спрямовано на підсилення співпраці та допомоги вимушено переміщеним особам у забезпеченні доброго побуту.

Більше фото на сторінці Facebook