Головна / Новини / Енерготабір на Вінниччині: шляхи енергетичного розвитку сільських громад

Енерготабір на Вінниччині: шляхи енергетичного розвитку сільських громад

03/10/2011

EnergyCamp – це серія енергетичних форумів, що проводяться на відкритому повітрі та повністю живляться від відновлюваних джерел енергії. Участь в EnergyCamp дає реальний досвід і нагоду побачити відновлювану енергетику в дії, адже табір повністю живлять чисті енергоджерела, які ми рідко використовуємо в повсякденному житті (наприклад, сонячні батареї). Табір також об’єднує енергію ентузіастів, експертів, журналістів, громад та бізнесу задля вільного погляду на енергетичне сьогодення та майбутнє суспільства.


У невимушеній атмосфері «без краваток» учасники події обговорюють питання енергоефективності, сталого розвитку та використання відновлюваних джерел енергії для економічного розвитку громад та України в цілому. Корисною для учасників EnergyCamp на Вінниччині також стала екскурсія енергетичними об`єктами проекту «Енергоефективне село», який реалізує в Северинівці Подільська Агенція Регіонального Розвитку (керівник проекту Олександр Крижанівський).


– Енергетика - це болюча тема для українських сіл, – зазначив координатор Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Роман Зінченко. – Загальні тарифи на енергоносії відбирають в сільських мешканців набагато більшу частку доходів порівняно з міськими. Енергоносії будуть тільки дорожчати, а державні субсидії скорочуватимуться, збільшуючи фінансовий тягар. Зношені мережі та енергосистеми ставлять під загрозу стабільне постачання енергії в домівки та на підприємства в селах. Тому громади, які вчасно скористаються можливостями енергоефективності та відновлюваної енергетики, отримають ряд переваг: уникнуть депресивного сценарію розвитку, створять нові робочі місця, підприємства та джерела доходів за рахунок внутрішніх і зовнішніх інвестицій.


А виконавчий директор Подільської агенції регіонального розвитку Олег Левченко зауважив, що європейський досвід розвитку відновлюваної енергетики спирається на кооперацію та спільні дії – те, що в нас давно відоме як толока. Саме така основа дає можливіть впроваджувати соціальні та технологічні новації для оздоровлення енергетики та громад.


– Ми хочемо розвіяти ілюзії, що прийде держава (чи великий інвестор, добрий спонсор, товста труба…) і враз вирішить болючі енергетичні проблеми, - керівник освітніх проектів Української мережі енергетичних інновацій Greencubator Андрій Зінченко. – Одна з ключових цілей EnergyCamp «Енергоефективне село» – показати, що співдія та партнерство між громадами, бізнесом та місцевим самоврядуванням є основою та необхідною умовою для енергетичної безпеки та сталого розвитку сільських громад. EnergyCamp з самого початку розвивався за моделлю толоки за участю бізнесу, місцевого самовряджування, винахідників, громадських активістів та медіа. І ми прагнемо розвивати цю традицію кооперації та співпраці.


Подібні табори у 2010 році вже відбулись у Криму в селі Біла Скеля (29-30 травня) та на Прикарпатті поблизу міста Долина (19-20 червня). Темами, відповідно, стали: «Розвиток через відновлювану енергетику: від депресивних регіонів до зростання» та «Життя після нафти».