Головна / Новини / Об’єднання дозволить громадам самостійно визначати пріоритети розвитку

Об’єднання дозволить громадам самостійно визначати пріоритети розвитку

18/08/2016

18 серпня у Вінницькій обласній державній адміністрації відбулась нарада щодо прискорення процесу добровільного об’єднання територіальних громад області.

Участь у нараді взяли директор Департаменту з питань місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Сергій Шаршов, перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, експерт з питань децентралізації Швейцарського бюро DESPRO Юрій Ганущак, керівник Вінницького регіонального Офісу реформ Олег Левченко, заступники голів райдержадміністрацій, районних та місцевих рад, заступники міських голів міст обласного значення, представники асоціації міст та органів місцевого самоврядування.

Учасники наради акцентували увагу на перевагах впровадження реформи децентралізації, фінансові стимули при добровільному об''''єднанні та можливості залучення додаткової субвенції. 

За словами Андрія Гижка, в результаті об’єднання на Вінниччині територіальні громади отримали додаткову субвенцію з державного бюджету: Студенянська сільська громада – 3,6 млн. грн.., Калинівська міська громада отримала – 2,9 млн. грн.. Сьогодні вони мають можливість розвивати місцеву інфраструктуру та соціальну сферу, впроваджувати заходи з енергозбереження.

«Процес добровільного об’єднання територіальних громад - неминучий для сільських рад, які хочуть розвиватись», - зазначив Андрій Гижко

«На сьогоднішній день у Вінницькій області Вапнярська та Ілінецька громади очікують виборів. В свою чергу місто Іллінці демонструє одну з найперспективніших методик об’єднання, адже саме тут ОТГ ідуть шляхом чіткого перспективного плану. Все це є аргументами того що, наша держава постійно рухається вперед», - повідомив посадовець.

Інформуючи присутніх Сергій Шаршов зазначив: «Питання реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є одним із головних пріоритетних завдань Кабінету Міністрів, Верховної Ради та Президента України. Процес добровільного об’єднання територіальних громад має стати широмасштабною реформою всієї країни, яка дає можливість створити нову організацію влади на місцевому рівні.

Про переваги об''''єднання розповів також екперт з питань децентралізації Швейцарського бюро DESPRO Юрій Ганущак, зазначивши, що чомусь на сьогоднішній день більшість сільських голів обрали пасивну позицію.

"Вони раз прийшли до влади і хочуть сидіти до пенсії там. А треба працювати. Міста обласного значення – не активні. Приєднувати до себе бідні села їм не з руки. Міста районного значення – зацікавлені у децентралізації. Районні ради не зацікавлені, бо райони ліквідовуються, але їх можна якось зацікавити", - сказав Юрій Ганущак.

Під час заходу було представлено керівника Вінницького регіонального Офісу реформ, Олега Левченка, який у свою чергу розповів про те, що процес об''''єднання вже розпочато і він неминучий, об''''єднання громад - справа добровільна, але це потрібно робити обов''''язково.