7 грудня відбулася друга навчальна сесія у межах циклу «Розвиток ОГС в умовах змін» на тему «Стабілізація в умовах невизначеності: лідерство, команда, адаптація».
Слухачі сесії продовжили знайомитися з моделлю чотирьох екзистенційних фундаментальних мотивацій: могти бути, любити жити, бути собою, мати сенс.
Перша сесія, яка відбулася 30 листопада, була присвячена мотивації «могти бути». Друга — мотивації «любити жити». За словами тренерки сесій, координаторки напрямку посилення організаційної спроможності ОГС, організаційного та екзистенційного коуча Олени Матвійчук, мотивація «любити жити» доступна тільки тоді, коли ми бачимо й відчуваємо реалізацію наших цінностей та потреб:
«Друга фундаментальна мотивація відповідає за сферу «любити жити». Але вона не відбувається, коли ми не займаємося реалізацією власних потреб: якщо ми цьому не приділяємо час, не маємо для цього простору, й найголовніше — не будуємо зв'язки».
Тому в ході сесії учасники та учасниці обговорювали потреби, які вони реалізують під час своєї діяльності в громадському секторі. Для цього вони спочатку аналізували їх у мінікомандах, а потім обговорювали разом з тренеркою та представниками інших команд.
Адже лише розуміння потреб, які реалізує організація, і цінностей, які її об'єднують, можна зрозуміти, що насправді являє собою команда — яка вона.
«Чому це так важливо? Бо лише розуміння, хто ми насправді є, дозволяє планувати майбутнє. І хоча на роки вперед ми наразі дійсно планувати не можемо, але на коротку перспективу — можна й треба. Це питання ми будемо обговорювати під час нашої четвертої сесії», — розповіла пані Олена.
Нагадаємо, що у межах циклу «Розвиток ОГС в умовах змін» до навчальних сесій долучаються представники й представниці організацій громадянського суспільства з Львівської, Полтавської, Волинської, Одеської, Житомирської, Рівненської та Закарпатської областей.
Захід організований Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.