Головна / Новини / Більшість ГО вважають, що завданням е-демократії є боротьба з корупцією

Більшість ГО вважають, що завданням е-демократії є боротьба з корупцією

29/02/2016

У рамках зустрічі «Вінниця - Smart City» у Вінницькій міській раді відбулась презентація результатів експертного опитування «Практика використання інструментів електронної демократії громадськими організаціями в Україні». Онлайн-опитування тривало з 19 січня по 17 лютого і було спрямоване на визначення рівня обізнаності громадських діячів у сфері е-демократії, їхніх навиків користування існуючими інструментами е-демократії та потреби у створенні нових.

Захід відбувся за підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта.

До відбору громадських організацій, які потрапили у вибірку, були залучені експерти в кожному з обласних центрів України (регіональні координатори Громадянської мережі ОПОРА), також були використані списки громадських організацій, що входять до громадських рад при відповідних обласних державних адміністраціях.

Олег Левченко, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» відзначив низький рівень зацікавленості громадських організацій у розвитку технологій електронної демократії, що було виражене у кількості відмов взяти участь в опитуванні. Так, з-поміж понад 1100 організацій, відібраних для участі, лише 402 ГО з усіх областей України заповнили анкети. Найбільш поширені відмови, зафіксовані під час обдзвонювання потенційних учасників були такі: не цікавить тема е-демократії, немає компетенції у цій сфері, немає часу для заповнення анкет. Він також додав, що це опитування є лише елементом складного процесу, наступним кроком якого має стати створення Дорожньої карти електронної демократії в Україні з урахуванням отриманих даних.

За результатами опитування, більшість громадських діячів (98,8%) переконані у необхідності проводити заходи із підвищення рівня громадянської освіти у сфері е-демократії. 70,1% громадських організацій мають власні сайти, а 90,8% респондентів використовують соціальні мережі у своїй професійній діяльності.

Найбільш важливими серед відкритих даних респонденти зазначили інформацію про надходження та витрати з місцевих бюджетів (51% відповідей), а найвагомішим завданням для поширення е-демократії – боротьбу з корупцією у в органах виконавчої і судової влади.

Найбільше громадським активістам бракує навиків у сфері кібербезпеки, захисту інформації, а також ефективного використання онлайн-ресурсів та пошуку даних. Третина респондентів відзначила необхідність у підвищенні рівня своєї комп’ютерної грамотності.

За словами Оксани Гречко, координатора проекту, найбільшими перешкодами розвитку електронної демократії відповідно до результатів опитування є: низький рівень зацікавленості НУО щодо  тематики е-демократії в цілому, низький рівень довіри з боку НУО до органів влади, відсутність бажаних або недосконалість існуючих інструментів електронної демократії, недостатній рівень знань НУО у сфері кібербезпеки, онлайн-додатків та захисту інформації.

З результатами дослідження ви можете ознайомитися за посиланням.

*Дослідження реалізоване коаліцією громадських організацій - ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Громадянська мережа ОПОРА, Асоціація органів місцевого самоврядування «Міста електронного врядування України» - у співпраці з Державним агенством з питань е-урядування та Національною академією державного управління при Президентові України за підтримки Посольства Великої Британії в Україні