Головна / Новини / Роман Кабачій розповів про зв'язок польського політика Яцека Куроня з Україною

Роман Кабачій розповів про зв'язок польського політика Яцека Куроня з Україною

27/06/2019

«Яцек Куронь для мене людина, яка мене постійно наздоганяє, навіть у запрошенні приїхати до Вінниці. Як мінімум ми з ним маємо один день народження. Мені пощастило бачити його живим під час приїзду до Львова», - так почав свою розмову історик та публіцист Роман Кабачій, який став гостем «Платформи ідей» 26 червня у Вінниці.

Під час зустрічі йшлося про зв'язок польського політика, державного діяча та борця з комуністичним режимом Яцека Куроня з Україною.

Роман Кабачій розповів про життя польського діяча та про те, чим він важливий для Польщі та України. За його словами, Яцек Куронь є тією, людиною, яка пропагувала свої ідеї та намагалася використовувати усі наявні можливості. Проте його ідеї не всім подобалися.

Детальніше прослухати розмову можна у відео

 
Яцек Куронь народився 3 березня 1934 року у Львові.  Тут же він провів перші 10 років свого життя. Згодом його родина переїхала до Варшави. Яцек Куронь був одним з найвідоміших польських опозиціонерів своєї епохи. У Польщі його знають як політв’язня, одного з основних діячів «Солідарності», міністра праці та соціальної політики, а також голову парламентської комісії у справах національних та етнічних меншин. Для України Куронь важливий перш за все через свою позицію щодо польсько-українського взаєморозуміння. Його зусилля для покращення стосунків обох народів, часто непопулярна публічна позиція щодо історичного минулого значно вплинули на вибудовування польсько-українських відносин. Цьогоріч 17 червня минуло 15 років з дня його смерті. 

У Львові 17 червня 2018 року відкрили площу імені Яцека Куроня. Вона розташована поруч із Генеральним консульством Польщі у Львові, на вулиці Івана Франка. 

«Платформа ідей» - спільний проект Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»,  метою якого є обмін думками, актуальними для Східної Європи та Балкан в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.