Головна / Новини / Як працюють інструменти електронної демократії в Вінниці

Як працюють інструменти електронної демократії в Вінниці

31/01/2018

Сьогодні, 31 січня у конференц-залі ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» йшлося про те, як працюють інструменти електронної демократії у Вінниці.

На початку заходу керівниця Лабораторія Електронної демократії ГО Подільська Агенція Регіонального Розвитку Софія Сакалош зазначила, що наразі і електронна демократія, і електронне урядування є дуже важливими при прийняті рішень та участі громадськості у прийнятті цих рішень органами місцевого самоврядування.

«Чим більше представники влади консультуватимуться із громадянами при прийнятті рішень, тим кращим буде досягнутий результат», - сказала Софія Сакалош.

Про те, як міська рада враховує пропозиції мешканців, як вінничани подають запити та звернення, а також про впровадження інструментів електронної демократії у Вінницькій міській раді розповіла начальниця відділу інформатизації Департаменту інформаційних технологій Діна Черненко. Пані Діна  детально зупинилася на питанні про електронні петиції та нові інструменти, які наразі проваджуються, зокрема  Інформер для громадян, сайт для учасників АТО, доступність сайту для слобозорих.

«Всі інструменти електронного урядування та електронної демократії представлені на сайті міської ради. Уже декілька років громадяни можуть звертатися до представників влади з питаннями та проблемами за допомогою сервісу «Петиції та звернення громадян».     Всі петиції та звернення без виключення розглядаються і на всі питання надаються відповіді. Існує мапа звернень, звідки беруться повідомлення від мешканців і на такі повідомлення відбувається реакція у максимально стислі терміни. Такі сервіси допомагають вінничанам швидко подати інформацію будь-якому представнику міськради», - сказала Діна Черненко.

Представник програми EGAP у Вінницькій області Віктор Маценко розповів про те, як працює програма на території нашого міста та про те, що планується максимально залучати до програми й область, зокрема й долучати до програми об’єднані територіальні громади.

«Місто Вінниця є одним із лідерів по впровадженню електронних сервісів, починаючи від «Прозорих офісів». Ми маємо на меті поширюватися на область. Місто Вінниця виступатиме локомотивом, який підтягуватиме всі інші міста Вінницької області та об’єднані територіальні громади до smart city, smart держави, щоб люди могли з будь-якого місця кінчиками своїх пальців на гаджетах впливати на рішення держави та брати у прийнятті рішень активну участь», - зазначив Віктор Маценко.

Детально на питанні як впроваджується питання бюджету громадських ініціатив, як це працює у Вінниці, які особливості та виклики розповів Володимир Хорошев, заступник начальника інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради. Також пан Володимир зазначив, що наразі значно зменшилася кількість звернень вінничан до «Цілодобової варти».

Також під час заходу Катерина Бабіна, директор комунального підприємства «Вінницякартсервіс» розповіла про впровадження  у Вінниці електронного квитка.

Локальний координатор освітньо-технологічного майданчика KID’IT Ірина Артеменко зазначила, що зараз діти стають сучасними уже з раннього віку, саме тому у Вінниці є курси програмування для найменших. Також пані Ірина поділилася гарною новиною про те, що діти, які відвідують заняття брали участь у міжнародному конкурсі та зайняли призові місця.

Під час підведення підсумків та обговорення було запропоновано ввести індикатори якості інструментів електронного демократії та електронного урядування, що допомогло б проводити аналіз їх ефективності за допомогою інформаційних технологій.

У підсумку прозвучала думка, що Вінниці пощастило, бо тут є Вінницький національний технічний університет, який є своєрідною «кузнею кадрів», саме тому місто настільки розвинене у сфері сучасних технологій, зокрема й електронної демократії та електронного урядування.

 

Захід відбувався у рамках проекту "Лабораторія електронної демократії" за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge. Детальніше про програму на сайті egap.in.ua