EN UA
вул. В. Городецького, 7, місто Вінниця
+38 (0432) 69 44 32
Главная / Новини / Експерти ПАРР та представники громад визначали економічні пріоритети розвитку ОТГ

Експерти ПАРР та представники громад визначали економічні пріоритети розвитку ОТГ

Експерти ПАРР та представники громад визначали економічні пріоритети розвитку ОТГ
26.03.2018
11:16

У громадах Дніпровської та Кіровоградської області відбулися перші засідання щодо обговорення та визначення економічних пріоритетів розвитку ОТГ.

Апостолівська об’єднана територіальна громада

Експерти ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією ГлобалКомьюнітіз (GlobalCommunities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) провели робочу зустріч у Апостолівській об’єднаній територіальній громаді.

Разом із представниками громади – посадовцями, представниками бізнесу, членами громадських організацій – експерти визначали економічні пріоритети для розвитку ОТГ.

Експерт з регіонального розвитку ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Іван Образцов ознайомив присутніх із планом втілення програми проекту, навів приклади успішних практик громад з усієї України, наголосив на важливості економічного компоненту у розвитку ОТГ.

У Апостолівську громаду об’єдналися п’ять рад. Площа об'єднаної територіальної громади - 679.5 км 2, чисельність населення громади –близько 24 тисяч мешканців. Центр громади - місто Апостолове.

Представники громади зазначали, що в громаді є проблеми з безробіттям та надання допомоги з боку держави. Разом з тим, Апостолівська ОТГ дуже активна у питанні залучення іноземних грантів, інвестицій. Тому представники громади одразу мали кілька пропозицій до експертів щодо економічного розвитку громади.

Перш за все, місцеві мешканці вказали на потужний аграрний потенціал регіону, а тому запропонували побудувати агроринок в Апостоловому. Інша пропозиція від членів громади полягала у створенні підприємства із сушіння чи заморозки фруктів та ягід, які у Апостолівський ОТГ в сезон у надлишку. Ще однією пропозицією було створення системи штучних критих ставків із різними породами риб.

Експерти ПАРР та DOBRE вислухали пропозиції представників громади і надалі оброблятимуть їх задля того, аби потім сформувати і запропонувати бізнес-проект для громади.

Гречаноподівська об’єднана територіальна громада

Така ж зустріч відбулася в Гречаноподівській об’єднаній територіальній громаді.

У Гречаноподівську громаду об’єдналися дві сільські ради.  Площа об'єднаної територіальної громади - 206.5 км 2, чисельність населення громади – більше 3500 мешканців. Центр громади – село Гречані Поди. Це невелика, але міцна і динамічна громада, яка розвивається.

Гречаноподівська ОТГ досить активна у питанні залучення іноземних грантів, інвестицій. Але невеликий ресурс у громаді не дозволяє їй втілювати великі та потужні проекти.

Віднайти щось конкретне для негайної реалізації у громаді виявилось нелегкою справою. Наприклад, члени громади зацікавились можливістю створення міні-заводу із виготовлення пелетів. Вони вказували на надмірну кількість соломи як на достатнє джерело для переробки. Таке підприємство дозволило б громаді і отримати більше енергоефективності, незалежності, а також вирішити проблему із пожежонебезпекою у громаді.

Також представники громади були зацікавлені у міні-заводі із виготовлення асфальту та відновленні птахокомбінату, який колись функціонував на території ОТГ.

Зеленодольська об’єднана територіальна громада

У Зеленодольську громаду об’єдналися три ради.  Площа об'єднаної територіальної громади - 276.3 км 2, чисельність населення громади – близько 20 тисяч мешканців. Центр громади - місто Зеленодольськ.

Зеленодольська громада стрімко розвивається. Керівництво ОТГ часто бере участь у міжнародних та всеукраїнських інвестиційних проектах, грантових програмах. Зеленодольська ОТГ неодноразово ставала першою громадою в країні в плані інновації.

Голова громади зазначив, що на території ОТГ вже починається будівництво порту для зерна від однієї потужної корпорації, а також він має чимало пропозицій для співпраці від низки інвесторів.

Враховуючи наявність порту, а також перетину кількох трас державного значення, члени Зеленодольської громади запропонували створити на території ОТГ агроринок.

Також члени громади були зацікавлені у реалізації проектів із зберігання зерна («приватні елеватори»), переробки продуктів, створенні тваринницьких кооперативів.

Софіївська об’єднана територіальна громада

У Софіївську громаду об’єдналися дві ради.  Площа об'єднаної територіальної громади - 303.5 км 2, чисельність населення громади – більше восьми тисяч мешканців. Центр громади –селище Софіївка.

У представників фермерських господарств було чимало пропозицій для економічних проектів, вже готових бізнес-планів. Місцеві жителі пропонували збудувати завод із виготовлення міндобрив, розвивати кооперацію. Також місцеві жителі пропонували збудувати хлібзавод на території ОТГ.

Місцевою особливістю є те, що в громаді досить потужно розвинене бджільництво. Мед здають мешканці ОТГ не централізовано, власних потужностей для переробки і фасування продукції бджільництва не мають. Тому одна із пропозицій стосувалась саме створення кооперативу із заготівлі і фасування меду та його переробки.