Головна / Новини / В Івано-Франківську презентували стратегію об`єднаних змін

В Івано-Франківську презентували стратегію об`єднаних змін

25 січня в Івано-Франківську відбулась прес-конференція ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" та Громадянської мережі ОПОРА на тему «Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструменту сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації».

Проект «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» впроваджується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.

Проект реалізовується на території Надвірнянського району та передбачає формування плану економічної спроможності тобто стратегічного плану та інструментів управління громадою активом об''''єднаних громад та експертним середовищем цих громад.

За словами координатора Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області Івана Маруняка, головне завдання проекту дати відповіді на запитання до кого та до чого об’єднуватись.

Як відмітив Олег Левченко, експерт, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», у процесі формування стратегії хочуть виключити політичну складову.

«Думати про майбутнє треба сьогодні. Процес моделювання не вимагає від громад ніяких коштів, це швидше процес дискусії, пошук шляху як можна будувати громаду», - зазначив Левченко.

За словами заступника голови Надвірнянської РДА Богдана Зеленчука, діяльність в рамках проекту направлена на створення міжсекторального партнерства для максимального залучення громадян в процес підготовки стратегічних планів та статутів об’єднаних громад.

«Наразі в кожній з трьох територіальних громад проекті Делятинській, Ланчинській та Надвірнянській (Надвірнянський район) сформовані робочі групи пропорційно з представниками влади, бізнесу та громади. Участь у них візьмуть підприємці, представники кооперативів, громадські організації, релігійні та місцеві активісти», - відмітив Зеленчук.

Напрацьовані матеріали будуть використані самоврядуванням для подальшого прийняття та використання в роботі. Робочі групи братимуть участь у роботі моніторингової групи з впровадження стратегічного плану та участь у розробці операційного плану впровадження стратегії.

Крім того, розроблені документи використають для формування діяльності новостворених органів місцевого самоврядування.

Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.

Учасники конференції відмічають, що не всі громади виявили бажання співпрацювати, мовляв, кажуть, що не хочуть. Крім того наголошують, що є брак не викривленої інформації, що й заплутує громади та підсилює небажання об’єднуватись.

Проте, присутні переконують, що розробка Стратегічного плану та Статут об’єднаних громад, які розроблятимуться спільно з представниками громад в рамках проекту дасть можливість сформувати проекційне бачення функціонування об’єднаних громад у практичному ключі.

«Центральна влада зробила декілька помилок. Людина хоче приміряти вже дошитий піджак, тобто люди хочуть знати яка буде освіта, медицина. Тому нам потрібно дощити його. Ми маємо думати про колективну відповідальність, про участь людей у колективному рішенні, і чим швидше цей процес розпочнеться, тим краще бде для громад», - зазначив Левченко.

Нагадаємо, в Україні впроваджується реформа децентралізації, яка передбачає створення фінансово незалежних громад, які зможуть самостійно і на належному рівні утримувати дитячі садочки і школи, амбулаторії, будинки культури, клуби,дороги, інфраструктуру.

Проте найбільшою проблемою в Україні на сьогодні є сприйняття громадськості, особливо на місцевому рівні, змісту реформ, інструментів та наслідків.

 Фіртка

[[DocLister? &parents=`957,1750` &display=`1` &tpl=`tpl_main-news-first` &tvPrefix=`` &tvList=`date,img` &orderBy=`date DESC` &tvSortType=`TVDATETIME`]]
[[DocLister? &parents=`957,1750` &display=`3` &offset=`1` &tpl=`tpl_main-news-list` &tvPrefix=`` &tvList=`date,img` &orderBy=`date DESC` &tvSortType=`TVDATETIME`]]
[[DocLister? &parents=`1872` &display=`2` &tpl=`tpl_right-video-list` &tvPrefix=`` &tvList=`date,img` &orderBy=`date DESC` &tvSortType=`TVDATETIME`]]