Головна / Анонси / У Вінниці обговорять проблему реформування місцевого самоврядування

У Вінниці обговорять проблему реформування місцевого самоврядування

08/09/2014

9-10 вересня 2014 року у Вінниці відбудеться дводенний захід Фундації Менеджерських Ініціатив з міста Любліна у рамках проекту  «Польський досвід системних змін. Практичні імплікації для України», який фінансується з коштів Фундації Міжнародної Солідарності в рамках програми польської співпраці для розвитку Міністерства Закордонних Справ РП.

9 вересня відбудеться тренінг у сфері самоврядування для представників керівництва органів місцевого самоврядування, керівників структурних підрозділів, депутатів – голів ключових комісій та представники молодого покоління службовців (віком до 35 років), яких їхнє керівництво вважає особливо активними у роботі.

Робоча програма тренінгів:

1. Поглиблена діагностика організаційних елементів у функціонуванні виконавчих органів міської ради (аналіз сфер, яким недостатньою мірою приділяється увага і які вимагають перетворень – «білі плями», сфери дублювання роботи, обслуговування мешканців, обіг інформації, кваліфікації та компетенції працівників).

2. Робота над створенням оптимальної моделі управління муніципалітетом, яка б враховувала сучасні стандарти управління у самоврядуванні, пристосовані до існуючого законодавчого поля і фактичної ситуації в Україні.

3. Дискусія поєднана з плануванням потенційних сценаріїв розвитку з врахуванням найсучасніших знань на теми розвитку самоврядування в Європі та проектів змін законодавчо-нормативної бази і практик функціонування самоврядування в Україні.

10 вересня відбудуться дебати на тему самоврядування, з устріч польських експертів з громадськістю. Метою дебатів буде популяризація механізмів ототожнення мешканців з місцевим самоврядуванням. Дебати будуть складатись з двох частин. У першій запрошені модератори (представники органів місцевого самоврядування, світу науки та громадських організацій з Польщі та України) запропонують пропозиції змін у напрямку відновлення довіри громадян до самоврядування за допомогою підвищення ефективності його роботи, організаційної оптимізації, прозорості функціонування та впровадження механізмів суспільної партиципації. У другій, дискусійній частині дебатів, учасники будуть подавати свої очікування від місцевого самоврядування. Для того, щоб зустріч мала конструктивний характер, модератори створять каталог ключових проблем і можливостей їх вирішення. Одночасно звертатиметься увага на той факт, що до подальшого обговорення переноситимуться пропозиції, що лежать в межах законодавчих, фінансових та територіальних компетенцій самоврядування;

Метою організації зустрічі з громадськістю є популяризація громадянської активності та відповідальності за спільні справи. Запропонована методика є вагомою з точки зору логічної побудови публічних дебатів, презентації навиків здійснення вибору пріоритетів демократичними методами.

 

Проект реалізовується у 8 містах України (Дніпропетровськ, Львів, Луцьк, Миколаїв, Полтава, Рівне, Суми, Вінниця).

Метою проекту є опрацювання основ для системних розв’язань у трьох ключових сферах: самоврядування, економіки і громадянській.