Головна / Новини / Школа електронної демократії відбулась у Вінниці

Школа електронної демократії відбулась у Вінниці

05/04/2016

З 1 по 5 квітня у Вінниці відбувалася Школа електронної демократії (Відкриті дані для міста) за підтримки Програми EGAP та Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Учасниками Школи стали 20 представників різних міст України: Вінниця, Харків. Маріуполь, Ужгород, Львів, Київ.

В рамках п''''ятиденних тренінгів Школи електронної демократії учасники детальніше дізналися, що таке відкриті дані, як їх обробляти та застосовувати у роботі.

Як зазначив виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку»,  електронна демократія - це перш за все демократія.

«Тісна взаємодія представників громадськості та влади, встановлення партнерських відносин між ними дасть змогу розвивати по-справжньому сприяти становленню електронної демократії як на локальному, так і на загальнонаціональному рівні», - зазначив Олег Левченко.

У перший день слухачі розглядали загальну теорію обробки даних. Тренером був фахівець зі статистики, програміст Ярослав Рожило.

Наступні два дні про збір даних, інструменти їх збору та джерела походження розповідав представник Громадянської мережі ОПОРА Григорій Сорочан. Під час тренінгу учасники Школи практикувались з отримання та очищення даних

Два останні дні було присвячено практичному використанню публічної інформації, в тому числі - і у формі відкритих даних. Тренером був геолог та аналітик Євген Василенко.

Було показано кінцеві результати обробки та аналізу даних платіжних транзакцій, договорів бюджетних установ, аналіз складу підписантів петицій до Президента України. Окремо розглянули надзвичайні можливості, які надає мова програмування R при обробці та візуалізації даних.

Останній день повністю було присвячено обробці геопросторової інформації. Учасники тренінгу розглянули можливості, які надають різні картографічні сервіси та проекти. Окремо познайомились із надзвичайно потужним джерелом загальної інформації про стан місцевості - з даними аерокосмічної зйомки.

«Аналіз та візуалізація великих таблиць даних - нагальна потреба багатьох громадських об''''єднань та окремих активістів. А залучення картографічних технологій для відображення «проблем на місцевості» - на порядок підвищує наглядність поданої інформації», - зазначає Євген Василенко.