Головна / Новини / Северинівська громада розвиває туризм і зберігає довкілля

Северинівська громада розвиває туризм і зберігає довкілля

24/01/2017

Завдяки проекту «Український шлях самоврядування» громада розробила нові туристичні маршрути та отримала обладнання.

Ще до початку проекту «Український шлях самоврядування» в селі Северинівка Жмеринського району було створено Центр спортивного туризму, а ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» безкоштовно передала для Комунального підприємства «Северинівське» туристичне обладнання: 17 велосипедів, 18 наметів, 14 катамаранів та спорядження до них, також польову кухню, спальні мішки, каримати, рятувальні жилети, навіть зорб (прозору кулю, в якій прихильники екстремального активного відпочинку можуть безпечно скочуватися з гори).

У громаді створено Секцію водного туризму, яка працює на громадських засадах (керівник Михайло Рожок). Також при Центрі спортивного туризму діє відповідальна група, в якій Антоніна Плахотнюк та Галина Кубіцька займатимуться промоцією та рекламою водного туризму, а Михайло Рожок, Ярослав Меркалн та Василь Марсін відповідатимуть за організацію екскурсій.

Згодом у рамках проекту «Український шлях самоврядування» для громад-партнерів Жмеринського району було оголошено конкурс мікропроектів, два з яких (туристичний та екологічний) виграли разом Северинівка, Чернятин та Олександрівка.

Завдяки цьому розроблено туристичні маршрути (водні та піші), зокрема створено новий туристичний маршрут «Рів – Ровець – Південний Буг»; також розроблено рекламні буклети й інформаційні таблиці; проведено навчання для представників  громад на тему розвитку туристичних послуг; навчання з безпеки (курс кваліфікованої першої допомоги)…

Новим здобутком туристичної галузі громади стало придбання для Центру спортивного туризму нового спорядження: 12 двомісних і 4 одномісних каяки, весла та рятувальні жилети.

А для збереження довкілля (адже воно, як відомо, є головною принадою сільського зеленого туризму) закуплено 260 сміттєвих контейнерів. Це придбання для громад стало можливим завдяки виграному мікропроекту «Покращення екологічного та санітарного стану навколишнього середовища».

Довідково. Проект «Український шлях самоврядування» втілювався на теренах п’яти сільських громад Жмеринського району Вінницької області – Северинівської, Чернятинської, Носковецької, Олександрівської та Сербинівської .

Проект «Український шлях самоврядування» мав на меті дати можливість українським територіальним громадам вивчити, адаптувати до наших реалій та плідно використати польський досвід децентралізації.

Проект реалізувався Об''''єднанням сільських гмін Підляського воєводства Республіки Польща та Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку», співфінансується Польсько-канадською програмою розвитку демократії (в рамках програми співпраці МЗС Польщі на підтримку розвитку) та урядом Канади.