Головна / Новини / Інструменти електронної демократії та як ними можуть скористатися вінничани

Інструменти електронної демократії та як ними можуть скористатися вінничани

25/04/2018

Про е-демократію у Вінниці та про те як кожен з нас може долучитися до процесу прийняття рішень за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, про те, як взяти участь у бюджеті громадських ініціатив, дізнатись як працює система електронних петицій, мапа звернень та новий проект «Інформер для громадян» йшлося сьогодні під час публічного обговорення «Інструменти електронної демократії у Вінниці» у соціохабі «Місто зі змістом».

Як зазначила керівниця проекту «Лабораторія електронної демократії» ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Sofia Sakalosh, розповідаючи про е-демократію та е-інструменти, наразі за допомогою інструментів електронної демократії ми можемо впливати на процеси прийняття рішень. 

«Електронна демократія є не лише у Вінниці, сьогодні вона стала одним із ключових напрямків в Україні. Щодня вдосконалюються інструменти, за допомогою яких громадяни можуть взяти участь у прийнятті рішень. Електронна демократія жодним чином не повинна замінити офлайн демократію, але за допомогою її інструментів, ми можемо полегшити собі життя, не стоячи в черзі для реєстрації чи подання якихось документів чи петицій», - зазначила Софія Сакалош. 

Про інструменти електронної демократії та корисні сайти розповів Виктор Маценко, представник програми EGAP у Вінницькій області.

Про інструменти електронної демократії, якими можуть скористатися вінничани, та як ними користуватися розповів директор Департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко. Також він розповів про новий додаток для мешканців нашого міста – Informer for citizens, за допомогою якого можна дізнаватися найактуальніші новини міста.

Начальник інформаційно-аналітичного відділу Департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради Наталия Малецкая детально розповіла про те, як можна взяти участь у конкурсі «Бюджет громадських ініціатив».

За її словами цього року в «Бюджеті громадських ініціатив» передбачено багато нововведень. Зокрема, тепер проекти можна буде подавати через всеукраїнську платформу “Громадський бюджет” – це дозволить подавати до проектів більшу кількість додаткових матеріалів. На цій же платформі можна буде і голосувати за подані проекти.

Проголосувати тепер можна буде за два великих та два малих проекти.

«Але ми допрацювали правила конкурсі і змінилася і форма подачі проекту: його автором може бути лише одна особа (громадянин України, а не лише мешканець Вінниці), водночас конкурсна заявка має бути підтримана десятьма мешканцями Вінниці», - зазначила Наталія Малецька.

Захід відбувся у рамках проекту "Лабораторія електронної демократії" за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» Програма EGAP, яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge. Детальніше про програму на сайті egap.in.ua