Захід відбувся під керівництвом Пірус Тетяни Петрівни завідувача навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля та старшого викладача кафедри етнології.
Захід був проведений у форматі інтегрованої лекції та майстер-класу присвяченій українським традиційним звичаям та обрядам весняного рівнодення.
Під час лекції северинівська молодь познайомилась з історією ігор та забав, що побутували на території Жмеринського району 100-200 років тому.
Після лекція Тетяна Петрівна провела майстер-клас, на якому молодь залучилась до традиційних забав. Всього було продемонстровано близько 10 різних ігор. Більше половини запропонованих ігор були новизною для дітей, вони з цікавістю знайомились з ними та слухали історії їх виникнення та історію побутування на території Вінницької області.
Діти з задоволенням приймали участь у запропонованих іграх та обіцяли, що надалі будуть популяризувати традиційні ігри серед своїх однолітків.
Українські традиційні звичаї та обряди весняного рівнодення передбачають залучення дітей та молоді різних вікових категорій. Забави є окремо для дівчат та хлопців а також для всього гурта дітвори. В минулому через ігри молодь знайомилась з тогочасними догмами суспільства та різними соціальними ролями, що в майбутньому сприяло особистісному зростанню та ідентифікації себе у суспільстві.
Захід пройшов в рамках проекту «Криниця на межі», що фінансується Міжнародним благодійним фондом «Відродження» (Антикризова гуманітарна програма).