EN UA
вул. В. Городецького, 7, місто Вінниця
+38 (0432) 69 44 32
Главная / April 25 under the "Well on the edge" in s.Severynivtsi held event devoted to traditional spring games and fun

April 25 under the "Well on the edge" in s.Severynivtsi held event devoted to traditional spring games and fun

April 25 under the "Well on the edge" in s.Severynivtsi held event devoted to traditional spring games and fun
04.05.2012
13:44

Захід відбувся під керівництвом Пірус Тетяни Петрівни завідувача навчально-наукової лабораторії з етнології Поділля та старшого викладача кафедри етнології.

Захід був проведений у форматі інтегрованої лекції та майстер-класу присвяченій українським традиційним звичаям та обрядам весняного рівнодення.

Під час лекції северинівська молодь познайомилась з історією ігор та забав, що побутували на території Жмеринського району 100-200 років тому.

Після лекція Тетяна Петрівна провела майстер-клас, на якому молодь залучилась до традиційних забав. Всього було продемонстровано близько 10 різних ігор. Більше половини запропонованих ігор були новизною для дітей, вони з цікавістю знайомились з ними та слухали історії їх виникнення та історію побутування на території Вінницької області.

Діти з задоволенням приймали участь у запропонованих іграх та обіцяли, що надалі будуть популяризувати традиційні ігри серед своїх однолітків.

Українські традиційні звичаї та обряди весняного рівнодення передбачають залучення дітей та молоді різних вікових категорій. Забави є окремо для дівчат та хлопців а також для всього гурта дітвори. В минулому через ігри молодь знайомилась з тогочасними догмами суспільства та різними соціальними ролями, що в майбутньому сприяло особистісному зростанню та ідентифікації себе у суспільстві.

Захід пройшов в рамках проекту «Криниця на межі», що фінансується Міжнародним благодійним фондом «Відродження» (Антикризова гуманітарна програма).